بازار خرید حلوا ارده ایرانی

بازار خرید حلوا ارده ایرانی-tahini.ir

با توجه به میزان خرید و مصرف بالای حلوا ارده کنجدی ایرانی در شهرهای مختلف کشور ما می توان بازار خرید حلوا ارده ایرانی را خوب و پر رونق توصیف کرد. در حال حاضر محصولات غذایی مختلف و فراوانی در وعده غذایی صبحانه توسط ایرانیان به مصرف می رسد که مشهورترین انها کره و مربا، پنیر و گردو، پنیر و سبزی، تخم مرغ اب پز و نیمرو، حلوا ارده و حلوا شکری و غیره می باشد که از نمونه هایی که در بالا ذکر شده است می توان حلوا ارده را از بهترین آنها دانست. در این مطلب همراه ما باشید تا با این ماده غذایی سودمند بیشتر آشنا شویم.

حلوا ارده :

برای تهیه حلوا ارده ایرانی پوست کنجد را می گیرند و کنجد ها را بو می دهند و سپس آنها را آسیاب می کنند و ماده ای که حاصل می شود یک ماده لذیذ با طعم گس است که رنگ کرم دارد و حالت مایع به خود می گیرد و به آن ارده می گویند در واقع کیفیت ارده بستگی به کیفیت کنجدی دارد که برای تهیه آن استفاده شده است هرچه کنجد سالم تر و تازه تر باشد مایع ارده به دست آمده نیز سالم و تازه خواهد بود.

معمولا ارده را با مواد شیرینی چون انواع شیره ها و عسل استفاده می کنند. حلوا ارده اما ماده ای جامد است که به تنهایی طعم شیرینی دارد و قابل مصرف است. به ارده شکر اضافه می کنند و طی فرایندی که بین شکر و کنجد رخ می دهد حلوا ارده به شکل جامد در می آید. ارده تازه تولید شده باید رنگ کرم مایل به زردی داشته باشد و در جای خشک و خنک نگه داشته شود تا سلامت خود را حفظ کند چرا که اگر رنگ آن به سمت تیرگی برود طعم آن تغییر می کند و به سمت تندی می رود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

حلوا شکری با حلوا ارده چه تفاوتی دارد ؟

برای اینکه حلواشکری تولید شود از میزان شکر بیشتری استفاده می شود و همچنین افزودنی هایی را به دلیل اینکه روغن موجود در آن از دست نرود و پس زده نشود به حلوا شکری اضافه می کنند که باعث می شوند این محصول به شکل ماده ای با بافت خشک و رشته ای و شکننده باشد. در حالیکه همانطور که گفتیم حلوا ارده پس از تولید بافتی خمیرمانند و چرب به خود می گیرد. حلوا شکری چون چربی کمتری نسبت به حلوا ارده دارد از نظر میزان انرژی زایی در سطح پایین تری قرار دارد.

ارزش غذایی حلوا ارده ایرانی :

حلوا ارده به سبب ارزش غذایی بالایی که دارد جایگاه خاصی در بازار خرید حلوا ارده ایرانی برای مصرف در بین وعده های غذایی و گنجاندن در برنامه غذایی افراد دارد. از نظر میزان تولید انرژی با توجه به اینکه میزان انرژی بالایی در بدن تولید می کند همیشه توصیه شده است که در وعده صبحانه از آن استفاده شود تا انرژی مورد نیاز افراد را در طول روز فراهم کند. برای اینکه این محصول طعم لذیذتری داشته باشد و برای همه افراد با سلائق متفاوت مناسب و خوش طعم باشد از طعم دهنده های شیرین متفاوتی استفاده می کنند مانند ارده شکلاتی و کرم ارده با طعم بادام زمینی یا ارده شکلاتی فندقی و غیره.. . به دلیل همین ارزش غایی بالا بیشتر مواقع در برنامه غذایی سالمندان و کودکان استفاده می شود .

مصرف حلوا ارده چه خواصی برای بدن دارد:

حلوا ارده همانطور که گفتیم از کنجد و ارده تولید شده است بنابراین هر گونه خاصیت ارزشمند غذایی که در این دو محصول یافت می شود در حلوا ارده نیز دیده می شود. این محصول تمامی املاح و ویتامین های مورد نیاز برای سلامت مو و پوست و استخوان ها را داراست و آنتی اکسیدان فراوانی که دارد مشخص شده است که در پیشگیری و روند درمان بیماری های شایعی چون سرطان و بیماری های مربوط به زنان موثر است . ضمنا به دلیل دارا بودن کلسیم در بیماری های ناشی از درد مفاصل که به علت کمبود کلسیم در بدن ایجاد می شوند نقش پر رنگی دارد.

سخن پایانی :

همانطور که در این مطلب اشاره شد بازار خرید حلوا ارده ایرانی به دلیل خواص و ارزش غذایی این ماده غذایی رو به گسترش است و با استقبال خوبی از سمت مصرف کنندگان مواجه می شود و امید است که کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول و ارزشمندی آن در سبد خرید خانواده ها روز به روز بر بازار خرید حلوا ارده ایرانی افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.