بزرگترین تولیدی ارده شیره خرما

بزرگترین تولیدی ارده شیره خرما-tahini.ir

بزرگترین تولیدی ارده شیره خرما به منزله یک قطب فعال در زمینه تولید و تهیه ارده شیره خرما در کشور، تولیدات خود را متناسب با بهترین لول های کیفیتی در جهان راهی بازار مصرف می نماید. اولین شرط در دارا بودن یک بازدهی مناسب برای خریداران، مرتبط با کیفیت و اصالت محصول می باشد. بزرگترین تولیدی ارده شیره خرما در کشور به عنوان یک قطب فعال در زمینه تولید محصولاتی با برند های ممتاز و مطرح، نمونه ای بارز با محوریت تولید محصولاتی متناسب با نیاز مصرف کنندگان می باشد.

 

فاکتورهایی که در بزرگترین تولیدی ارده شیره خرما در نظر گرفته می شوند، چه مواردی هستند؟

کیفیت و مرغوبیت محصولاتی مانند ارده شیره خرما به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برای مثال کیفیت نوع کنجدی که در تولید این محصول به کار می رود در کیفیت نهایی آن تاثیرگذار است. بنابراین اولین فاکتوری که در بزرگترین تولیدی ارده شیره خرما مورد توجه قرار می گیرد، مرغوبیت ماده اولیه برای تولید ارده شیره خرما است. مرغوبیت ماده اولیه اما تنها فاکتور مهم برای کیفیت ارده شیره نیست و مسائل دیگری هم به تولید محصولی با کیفیت کمک می کنند که در ادامه بررسی می شوند.

  • فرآیند تولید

ارده و شیره هر دو عصاره ای از مواد خوراکی دیگر هستند که طی فرآیند خاص به شکل ارده یا شیره در می‌آیند. ارده از کنجد تهیه می شود و شیره از میوه های مختلف مانند توت، انگور، خرما و… که رایج ترین نوع آن شیره خرما است. برای تهیه ارده از کنجد و شیره از خرما روش های مختلفی وجود دارد. این محصولات به شکل سنتی با کمک دست و ابزارهای دستی و به شکل صنعتی با کمک ماشین آلات و تجهیزات مختلف قابل تهیه هستند. بر اساس نوع ماشین آلات یا ابزاری که برای تهیه ارده و شیره استفاده می شود، کیفیت نهایی این محصول متفاوت خواهد بود. بزرگترین تولیدی ارده شیره خرما چه در روش سنتی و در چه روش مکانیزه و ماشینی، بهترین ابزار و روش را برای تهیه ارده شیره استفاده می کند. به همین دلیل محصولاتی که در بزرگترین تولیدی ارده شیره تولید می شوند، از مرغوبیت بالایی برخوردار هستند.

  • نوع ماده اولیه

نوع ماده اولیه دیگر فاکتور موثر در مرغوبیت ارده شیره است. برای همه ما پیش آمده که ارده ای را به شرط خلوص و مرغوبیت تهیه کنیم اما بعد از مدت زمان کوتاهی ارده سفت شده یا طعم بسیار بدی پیدا کند. این موضوع به دلیل کیفیت نامناسب مواد اولیه تولید این محصول است. در کشور ما برای تهیه ارده از انواع مختلف کنجدهای ایرانی و خارجی استفاده می شود که کنجد ایرانی بیشترین مرغوبیت و کنجدهای خارجی کیفیت پایین تری دارند. البته در میان کنجدهای خارجی هم درجات مختلف وجود دارد که تولید کنندگان بزرگ و معتبر معمولا نوع مرغوب آن ها را استفاده می کنند. علاوه بر ارده، شیره نیز با خرمای صادراتی یا داخلی قابل تهیه است. طبیعتا خرمای داخلی به دلیلی سازگاری با طبیعت ایران و تازگی بیشتر، بهترین شیره از نظر بافت، کیفیت و طعم را تولید می کند.

  • فاصله زمان تولید تا مصرف

یکی دیگر از موضوعاتی که در بزرگترین تولیدی ارده شیره خرما به آن توجه می شود، کاهش زمان تولید تا مصرف است. تولیدکنندگان بزرگ محصول را بلافاصله بعد از تولید آماده عرضه در بازار می کنند. این موضوع به حفظ تازگی ارده شیره و کیفیت بیشتر آن ها کمک می کند. هر چه زمان تولید ارده شیره به زمان مصرف آن نزدیک تر بوده و به عبارتی ارده شیره تازه تر باشد، ارده و شیره طعم بهتری خواهند داشت.

  • نوع بسته بندی

بسته بندی یکی دیگر از فاکتورهایی است که نقشی اساسی در کیفیت مواد غذایی دارد و ارده شیره هم از این قاعده مستثنی نیست. در تولیدی های کوچک توجه چندانی به این موضوع نمی شود اما تولیدکنندگان بزرگ با اطلاع از اهمیت بسته بندی در طول عمر، نگهداری و مرغوبیت محصول بهترین نوع بسته بندی را برای ارده و شیره برند خود انتخاب می کنند.

  • تنوع قیمت ها

یکی دیگر از فاکتورهایی که تولیدکنندگان بزرگ ارده شیره خرما به آن توجه می کنند، تنوع قیمت ها است. این فاکتور بیشترین تاثیر در میزان خرید مشتریان از محصولات یک برند را دارد. بعضی برندها تمام محصولات خود را صرف کیفیت مناسب با قیمت بالا عرضه می کنند که طبیعتا تمام مشتریان، قادر به خرید از آن ها نخواهند بود. بعضی از تولیدی های ارده شیره اما محصولات خود را با در نظر گرفتن توان مالی متفاوت مشتریان، در رنج قیمت متفاوت تولید و عرضه می کنند. چنین تولیدکنندگانی علاوه بر جلب رضایت مشتریان، فروش بیشتری هم خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.