توزیع و پخش ارده کنجدی

توزیع و پخش ارده کنجدی-tahini.ir

ارده کنجدی دارای ارزش غذایی بسیار زیادی است و روغن فراوانی نیز در این محصول نهفته می باشد از این رو مشتریان زیادی به خرید آن علاقمند بوده شرایط برای پخش و توزیع این محصول در شهرهای مختلف فراهم است. کره و مربا، تخم مرغ، پنیر و سبزی از مهمترین محصولات غذایی ای هستند که در وعده صبحانه مورد استفاده و مصرف قرار می گیرند اما به جرات می توان ادعا کرد که هیچ یک از این محصولات دارای ارزش غذایی ارده کنجدی نیستند و این محصول غنی و مقوی می تواند به عنوان بهترین گزینه برای مصرف در این وعده مهم معرفی شود.

در ارده کنجد شاهد وجود خصوصیات بسیار فراوان هستیم که اگر بخواهیم درباره فواید و خصوصیات آن توضیحات کاملی بدهیم باید کل مبحث را به این موضوع اختصاص دهیم.

آشنا شدن برخی از فواید ارده کنجد:

در ارده کنجد ویتامین های بسیار زیادی وجود دارد همچنین به دلیل وجود آهن منیزیم فیبر منگنز و غیره برای بانوان باردار بسیار پیشنهاد می شود، وجود کلسیم در ارده کنجد یک انتخاب عالی برای افرادی است که از پوکی استخوان و ضعف استخوانی رنج می برند است، همچنین در دوران سه ماهه آخر بارداری هم برای جنین و هم برای مادر بسیار میان وعده مقوی به حساب می آید.

اگر به مقدار اندازه در روز از ارده کنجد استفاده شود باعث می شود که کلسترول خون و چربی خون کنترل شود.

برای تامین نیروی کودکان ارده کنجد بهترین انتخاب است که می توانید هم در وعده صبحانه و هم در وعده عصرانه از آن استفاده کنید.

طرز تهیه ارده کنجد:

ارده کنجد در تمامی شهر های کشورمان طرفدار دارد و با دلیل داشتن ارزش غذایی بالا بسیار مورد استیبال قرار می گیرد، ارده کنجد از دانه های ریز روغنی کنجد به وجود می آید که با فرآیند هایی که در زمان تولید انجام می شود ارده کنجد به دست می آید.

برای تولید ارده کنجد در قدم اول اقدام به سفید کردن کنجد ها می کنند بعد از پایان کار تمامی کنجد ها را داخل آسیاب های بزرگ ریخته و آن ها را به صورت خمیر در می آورند که ارده با وجود همین خمیر درست می شود.

بهتر است این نکته رل بدانید که ارده هایی که با کنجد ایرانی تولید شده اند هم رنگ سفید تر و هم طعم شیرین تری دارند اما کنجد های خارجی دارای رنگی مایل به کرم و طعمی که کمی تلخی در آن حس می شود هستند. در ارده کنجد از مغز های پسته بادوم نیز استفاده می شود همچنین می توان ارده کنجد را با شیره انگور خرما توت نیز مصرف کرد.

ارده های کنجد نیز دارای تنوع هستند مانند ارده کنجد خام، ارده کنجد بو داده یا تفت داده. برای تولید ارده کنجد تفت داده ابتدا کنجد ها را در پوست می گیرند و بعد از اتمام کار شروع به تفت دادن دانه های کنجد درون کوره و یا تنور های مخصوص می کنند، بعد از این که کنجد ها به خوبی برشته شدند شروع به ارده گیری می کنند.

توزیع و پخش ارده کنجدی:

توزیع و پخش ارده کنجدی یک بخش مهم تلقی می شود که با پیشرفت هایی که شاهد آن هستیم دیده شده است که ارده کنجدی که در خانه به صورت سنتی تولید می شوند به سختی در بازار عرضه می گردند بتوانند فروش خود را به صورت اینترنتی و به شکل گسترده تر انجام دهند و تمامی افراد در سراسر کشور نیز با وجود راه های ارتباطی می توانند از طعم بی نظیر ارده کنجد بهره مند شوند.

پخش ارده کنجد هم به شکل بسته بندی های کوچک و بزرگ و هم به صورت فله ای انجام می شود. محصول پر خاصیت ارده کنجد برای سالمندان ورزشکاران بانوان باردار و… بسیار پیشنهاد می شود چرا که تامین کننده انرژی برای یک روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.