فروشگاه معتبر ارده شابلی

فروشگاه معتبر ارده شابلی-tahini.ir

حاج حسین شابلی از تولیدکنندگان مهم ارده و حلوا ارده در اردکان است و فروشگاه های معتبر این شهر و فروشگاه معتبر ارده شابلی محصولات شابلی را به صورت مستقیم عرضه می دارند.
ترکیبات موجود در ارده نشان می دهد این محصول و فرآورده کنجدی دارای کالری بسیار زیادی بوده و چنانچه در وعده صبحانه مورد مصرف قرار گیرد می تواند انرژی مورد نیاز افراد را برای انجام فعالیت های مختلف روزانه به آسانی تامین کند البته لازم به ذکر است که علاوه بر کالری، این محصول دارای مواد مغذی فراوان دیگری نیز است.

 

چرا مصرف ارده در وعده صبحانه توصیه می شود؟

بهترین زمان مصرف خوراکی های مختلف بر اساس تاثیری که در بدن دارند، متفاوت است. بعضی از مواد غذایی مناسب مصرف در وعده صبحانه و بعضی مواد غذایی برای میان وعده ها مناسب هستند. در مورد ارده اما مصرف آن در وعده صبحانه توصیه می شود. بعد از چند ساعت خواب شبانه، سطح انرژی بدن بسیار پایین است و برای اینکه فرد توانایی فعالیت های روزمره را داشته باشد باید ابتدا انرژی لازم آن تامین شود که بهترین ماده برای این کار ارده است.

مزیت استفاده از ارده در وعده صبحانه برای تامین انرژی افزایش تدریجی انرژی بدن است. برخلاف بسیاری از خوراکی ها مانند قند و شکر که انرژی بدن را همان لحظه افزایش داده و فورا هم بی اثر می شوند با مصرف ارده فرد افزایش تدریجی انرژی خواهد داشت و انرژی او به مرور تامین می شود.

ارزش غذایی ارده

اگر تصور می کنید برای استفاده از خواص ارده باید مقدار زیادی از این ماده را مصرف کنید، سخت در اشتباهید. تمام خواص گفته شده و انرژی ای که با مصرف ارده کسب می شود تنها از یک قاشق غذا خوری ارده است. این میزان مصرف ارده در وعده صبحانه به دلیل داشتن مواد مغذی که در ادامه خواهیم گفت، تامین کننده 10 درصد نیازهای بدن انسان به طور روزمره است:

  • کالری یک قاشق غذاخوری ارده به اندازه 15 گرم: 90 کالری
  • چربی موجود در این میزان ارده: 8 گرم
  • پروتئین: 3 گرم
  • کربوهیدرات: 3 گرم
  • فیبر: 1 گرم

البته این مواد مغذی بخشی از مواد مفید موجود در ارده هستند و ویتامین های زیادی مانند ویتامین ب 1 یا تیامین، ویتامین ب 6 و پیریدوکسین، فسفر، منگنز، منیزیم، پروتئین و… هم در این خوراکی لذیذ وجود دارند که در واقع همین مواد انرژی بدن را تامین می کنند.

نکاتی برای خرید بهترین ارده

یکی از موضوعات مهم در مورد خرید ارده، تشخیص خرید ارده اصل از ارده ناخالص است. ارده ناخالص برای ماندگاری بهتر و بیشتر با بعضی افزودنی ها ترکیب می شود که تا خواص این خوراکی را تا حدی کاهش می دهند. البته تشخیص ارده اصل و خالص از ارده ناخالص چندان ساده نیست و اگر فرد در این موضوع حرفه ای نباشد تقریبا غیر ممکن است.

به همین دلیل بهتر است با خرید از مراکز مطمئن، دغدغه خود را از بابت اصل بودن یا نبودن ارده از بین برد. برای انتخاب بهترین فروشگاه هم نکاتی مانند میزان رضایت مشتریان از خرید آن فروشگاه، قیمت مناسب، توضیحات کامل هر محصول، تنوع مناسب محصولات، پشتیبانی و ارتباط مناسب با مشتری و… وجود دارد که با در نظر گرفتن آن ها می توانید بهترین مرکز خرید ارده را پیدا کرده و ارده اصل، خالص و با کیفیت اردکان یزد را خریداری کنید.

شرایط نگهداری ارده بعد از خرید

البته به غیر از خرید ارده اصل، موضوع دیگری هم در مورد مصرف ارده وجود دارد و آن نگهداری از این ماده است. اگر ارده به درستی نگهداری نشود خیلی زود خراب شده  و قابل استفاده نخواهد بود. بهترین شرایط نگهداری از ارده، نگهداری آن در جای خشک و خنک است.

ارده مانند دیگر خوراکی های حاوی چربی طبیعی دارای اسید چرب است که در حالت عادی ضرری برای بدن نداشته و صرفا انرژی زاست اما اگر در مجاورت نور خورشید قرار بگیرد، اسیدهای چرب آن آزاد شده و به حالت اکسید در می آیند که این موضوع موجب از بین رفتن خاصیت ارده و تغییر مزه آن می شود. ارده هایی که خاصیت خود را در اثر نور خورشید از دست می دهند معمولا مزه تلخی پیدا می کنند.

چرا باید از فروشگاه معتبر ارده شابلی خرید کرد؟

با همه این تفاسیر بیشترین خاصیت ارده زمانی حاصل می شود که ارده از همان فروشگاه با شرایط مناسب تهیه و نگهداری شود. فروشگاه معتبر ارده شابلی یکی از مراکزی است که علاوه بر تولید ارده با کیفیت، آن را در بهترین شرایط نگهداری به دست مشتری می رساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.