قیمت ارده شیره خرما

قیمت ارده شیره خرما-tahini.ir

قیمت ارده شیره خرما در فروشگاه اینترنتی پخش ارده خرما به جهت نبود واسطه و مجاری ارتباطی افزایش قیمت نهایی برای خریداران، قیمتی مقطوع و مقرون به صرفه خواهد بود. ارده محصولی است که فرآوری آن بر اساس بخش کارشناسی در امر تغذیه انجام می گیرد. محصولی که از تفت داده شدن دانه های کنجد به دست می آید. قیمت ارده شیره خرما به واسطه داشتن طرفداران بسیار در بخش خرید محصولات خوراکی در کشور، قیمتی مقطوع و به صرفه برای خریداران عمده در بخش خرید به شمار می آید.

ارده شیره خرما چیست؟

ارده شیره خرما یکی از خوراکی های سنتی، خوشمزه و مقوی است که در کشور ما از غذاهای محبوب و پرطرفدار برای وعده صبحانه یا عصرانه است. ارده شیره خرما ترکیبی از ارده به علاوه شیره خرما است. برای تهیه ارده این ترکیب از کنجد کوبیده شده استفاده می شود. کنجد کوبیده را در شرایط مخصوص و با استفاده از ابزارهایی کوبیده و عصاره گیری می کنند.

عصاره و روغنی که از کنجد کوبیده به دست می آید، ارده است و یک خوراکی کامل را تشکیل می دهد. ارده طعم نسبتا تلخی دارد. خالی خوردن این ماده خوراکی چندان راحت نیست و برای خوش طعم شدن آن معمولا از ترکیب شیره های مختلف مانند انگور، توت، خرما و… برای لذیذتر کردن آن استفاده می شود. ترکیب ارده شیره خرما یکی از خوش طعم ترین ترکیبات این ماده است که برای تمام وعده های غذایی قابل مصرف می باشد.

ارده و شیره خرما خواص زیادی دارند و همین موضوع یکی از دلایل پرفروش شدن این ترکیب است. از جمله خواص ارده شیره خرما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارده و شیره خرما هر دو جز مواد غذایی با طبع گرم هستند. به همین دلیل ترکیب آن ها انرژی بخشی زیادی برای بدن به همراه دارد.
  • کنجد یکی از خوراکی های مفید برای تقویت حافظه است و ترکیب آن با خرما نقش این ماده در تقویت حافظه را بیشتر می کند.
  • مصرف ارده و شیره خرما در فصل زمستان موجب گرم شدن بدن می شود و از ابتلای فرد به سرماخوردگی و… جلوگیری می کند.
  • کنجد و خرما دارای کلسیم، آهن و روی هستند و برای افرادی که به کم خونی مبتلا هستند بسیار مفید می باشند.
  • مصرف ارده شیره صبح زود و برای وعده صبحانه، انرژی فردا برای کل روز را تامین می کند.

فاکتورهای موثر بر قیمت ارده شیره خرما در خرید اینترنت چه مواردی هستند؟

برندهای زیادی ارده شیره خرما تولید می کنند و این محصول را با قیمت های مختلف به فروش می رسانند. قیمت ارده شیره خرما به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. البته باید به این موضوع دقت کرد که بالا بودن قیمت ارده شیره خرما همیشه به معنی با کیفیت بودن آن نیست، بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای خرید با فاکتورهای مختلفی که در قیمت گذاری این محصول تاثیرگذار هستند آشنایی داشته باشید. این فاکتورها عبارتند از:

  • هزینه تولید: هزینه تولید ارده شیره هر چقدر که باشد در هزینه نهایی این محصول تاثیرگذار است. هزینه تولید شامل مواردی مانند قیمت خرید کنجد و عصاره گیری از آن، قیمت شیره خرما، دستمزد کارگرانی که در روند تولید این مواد همکاری داشتند، هزینه دستگاه های مورد استفاده و… می شود. هر چقدر برند هزینه بیشتری برای این بخش ها داشته باشد قیمت ارده شیره خرمای تولیدی آن بیشتر می شود.

  • کیفیت مواد: اگر برای تولید ارده یا شیره خرما از مواد اولیه با کیفیت استفاده شود، قیمت نهایی این محصول بیشتر می شود. به عنوان مثال کنجد دارای انواع مختلف ایرانی و خارجی است که معمولا قیمت کنجد ایرانی به دلیل کیفیت بیشتر آن بالاتر است. همچنین خرما دارای انواع مختلفی است که اگر از نوع مرغوب آن برای تولید شیره استفاده شود، قیمت ارد شیره خرما بیشتر می شود. همچنین ارگانیک بودن ارده و شیره نیز هر دو در قیمت نهایی این محصول تاثیرگذار می باشد.

  • بسته بندی: نوع بسته بندی ارده شیره خرما در قیمت آن تاثیرگذار است. بعضی برندها این ماده را با بسته بندی شیشه ای عرضه می کنند که این نوع بسته بندی به دلیل ماندگاری بیشتر و حساسیت شرایط حمل و ظاهر شکیل تر قیمت بیشتری دارد اما بعضی برندها این محصول را با بسته بندی های پلاستیکی و… عرضه می کنند که این نوع بسته بندی عموما قیمت پایین تری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.