قیمت انواع حلوا ارده زرقان

قیمت انواع حلوا ارده زرقان-tahini.ir

حلوا ارده کنجدی از بهترین محصولات غذایی زرقان است که در بازار این شهر به صورت گسترده با قیمت های مختلف در انواع بسته بندی ها عرضه می شود. کنجد از دانه های روغنی ارزشمند جهان است که مردم شهر زرقان با استفاده از این دانه مقوی و سودمند، حلوا ارده تولید می کنند. قیمت انواع حلوا ارده زرقان در بازار این شهر مناسب است و به آسانی می توان خریداری کرد البته علاوه بر زرقان می توان از شهرستان های اردکان و بروجرد نیز به عنوان بزرگترین مراکز تولید حلوا ارده در کشور ما یاد کرد.

تفاوت حلوا ارده زرقان با حلوا ارده شکری

برای تهیه حلوای ارده شکری ابتدا شکر را جوشانده و تا سرخ شدن کامل آن صبر می ‌کنند. پس از آن اسید سولفوریک را به این محلول اضافه کرده و در دستگاه همزن می ریزند. مقداری هل و سفیده تخم مرغ و مواد نگهدارنده به این محلول اضافه شده و در دستگاه خمیر کن ریخته و ارده به آن اضافه می‌شود.

برای تهیه حلوای ارده  زرقان مراحل متفاوتی نسبت به حلوا شکری وجود دارد. برای تهیه این نمونه حلوا ارده ابتدا شیره انگور یا خرما را در دستگاه پخت می ‌ریزند تا چندین ساعت بماند. در این زمان نوبت به اضافه کردن خمیر مایع و ارده می ‌رسد. این دو باید به طور کامل ورز داده شوند تا به  الیاف‌ های بسیار ریزی تبدیل شوند. حلوا ارده ‌ای که در زرقان تولید می ‌شود کیفیت بسیار بالایی داشته و هیچگونه مواد شیمیایی در آن وجود ندارد.

روش سنتی برای تولید این حلوا ارده ارزان مورد توجه بسیاری از علاقمندان به این نوع حلوا است. طعم و مزه حلوا زرقان بسیار طبیعی بوده و نسبت به حلوا ارده که به روش صنعتی و با تجهیزات مختلف تولید می شوند طرفداران زیادی دارد.

 

انواع حلوا ارده زرقان

حلوا ارده زرقان تنوع بسیار بالایی دارد. هر یک از آنها با مواد اولیه متفاوت و طی مراحل گوناگون تولید می شوند. یکی از انواع حلوا ارده زرقان حلوای ارده شیره ای نام دارد. این حلوا یک فرآورده جامد بوده و از شیره انگور یا خرما به وجود می آید. حلوای ارده کشی یکی دیگر از نمونه های پرفروش حلوای زرقان است.

این حلوا را به صورت ترد و شکننده نبوده و هنگام مصرف کش می آید. از دیگر نمونه‌های حلوای زرقان می توان به حلوای ارده شکری اشاره کرد. برای تهیه این نمونه ابتدا شیره شکر جوشانده تا چاشنی شود و پس از آن ۱ ریشه گیاه به نامه چوبک را به آن اضافه می کنند. پس از اضافه کردن ارده به آنها این مواد ورز داده می‌شوند تا به  یک الیاف تبدیل شود. حلوای ارده عسلی از دیگر تولیدات زرقان است.

در آن به جای شیره انگور یا خرما عسل را چاشنی قرار می دهند. از دیگر نمونه‌های حلوا ارده زرقان می توان  به حلوای ارده تقویتی که کنجد بسیار زیادی در آن وجود دارد اشاره کرد. حلوای گردویی نیز از دیگر تولیدات زرقان است.

 

خواص حلوا ارده زرقان

یکی از مواد اصلی برای تهیه حلوای ارده زرقان دانه های کنجد هستند. این دانه ها که روغن بسیار زیادی دارند حاوی مواد بسیار مفیدی برای بدن بوده و این باعث شده که حلوا ارده خاصیت های زیادی داشته باشند. کنجد تب گرمی داشته و مزه شیرین و ملایم آن می تواند یک غذای مفید و پر انرژی برای بدن انسان باشد.

این ماده که غنی از پروتئین های مختلف بوده ارزش غذایی بالایی دارد. مواد معدنی گوناگونی همچون کلسیم، پتاسیم، فسفر و آهن در دانه‌های کنجد مشهود است. ویتامین ب۱، نیاسین،اسید فولیک و ویتامین ۳ دانه‌های کنجد مقدار بسیار زیادی است. اسیدهای چرب غیر اشباع در آن مورد توجه بسیاری از متخصصان تغذیه قرار گرفته است.

وجود آنتی اکسیدان های طبیعی که در حلوا ارده زرقان وجود دارد باعث شده که مشاوران تغذیه مصرف این نوع حلوا را به افراد بسیار زیادی توصیه کنند. خواص زیاد حلوا اردی زرقان در نمونه های مختلفی این حلوا ارده وجود داشته و شما می توانید انواع این حلوا را برای مصرف خود تهیه کنید.

 

قیمت انواع حلوار ارده زرقان

قیمت انواع حلوا ارده زرقان با توجه به مواد اولیه ای که برای تولید انواع آن مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است. هریک از نمونه های آن  قیمت های گوناگونی نسبت به کیفیت حلوا ارده به فروش میرسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.