پخش عمده ارده کنجد آسیاب شده

پخش عمده ارده کنجد آسیاب شده-tahini.ir

پخش عمده ارده کنجد آسیاب شده در کشور با استفاده از سامانه های آنلاین ارتباطی میان خریداران و مصرف کنندگان بدون وجود واسطه، امکان پذیر می باشد. از جمله فواید شایع و موثر در استفاده از کنجد، می توان به ارزش غذایی بالا و در عین حال مناسب آن برای یک رژیم لاغری اثر گذار اشاره کرد. علاوه بر موضوع یاد شده، ارده کنجد خاصیت درمان و تسکین درد های شایع را نیز داراست. پخش عمده ارده کنجد آسیاب شده از طریق بخش فروش اینترنتی و تنها با ثبت سفارش ممکن می باشد.

این محصول توسط تولید کنندگان عمده فروش، به روش های مختلفی تولید می شود. هر تولید کننده روش مخصوص خود برای تولید و تهیه ارده کنجد را دارد اما اصلی ترین روش تولید این محصول پر خاصیت که بیشتر فروشندگان حداقل یک نوع از محصولات خود را با استفاده از آن تولید می کنند، به شرح زیر می باشد.

مراحل تولید ارده شیره

اولین مرحله در تولید ارده کنجد آسیاب شده، پاک کردن کنجد است. در تولید کنجد به صورت عمده پاک کردن با دستگاه های مخصوص انجام می شود. بعد از جدا کردن آشغال، سنگ‌ ریزه و… از کنجد و تمیز کردن آن ها، کنجد را روی حرارت ملایم تفت می دهند. این کار به منظور گرفتن طعم و مزه خامی از کنجد انجام می شود. البته ارده از کنجد خام هم تهیه می شود اما طعم تلخی خاص کنجد در ارده تهیه شده از کنجد خام باقی می ماند، بنابراین بهترین حالت تهیه این محصول تفت دادن کنجد قبل از عصاره و ارده گیری از آن است.

تفت دادن کنجد باید روی حرارت ملایم انجام شود. در صورتی که کنجد با حرارت بالا تفت داده شود، در فرآیند تفت دادن می سوزد و قابل خوردن نخواهد بود. هر چقدر رنگ کنجد در تفت دادن تیره تر شود، ارده تهیه شده از آن نیز تیره تر خواهد بود. سوختن کنجد در فرآیند تولید ارده، کیفیت ارده را پایین آورده و آن را تلخ مزه می کند. فرآیند تفت دادن کنجد تازه حدود 7-10 دقیقه زمان می برد و طولانی تر شدن زمان تفت دادن کنجد باعث تلخ شدن آن می شود.

بعد از تفت خوردن اولیه کنجد باید آن را به ظرف دیگری منتقل کرد تا کنجد خنک شود. در کارخانجات و مراکز تولید عمده ارده کنجد برای فرآیند خنک کردن کنجد هم دستگاه های مخصوصی وجود دارد که این کار را سریع تر و به شکلی تخصصی انجام دهند. پس از خنک شدن کنجد آن را به طور کامل آسیاب می کنند. آسیاب کردن کنجد زمان زیادی نمی برد. حین آسیاب کردن باید کنجد را زیر و رو کرد تا ارده تولید شده از آن یکنواخت شود.

هر چقدر کنجدی که برای تهیه ارده استفاده می شود، تازه تر باشد چربی آن بیشتر می شود و در اصطلاح بیشتر به روغن می افتد. تولید کنندگانی که این ماده را با حجم کم تهیه می کنند علاوه بر کنجد از روغن کنجد یا روغن مایع نیز برای تهیه ارده استفاده می کنند تا غلظت آن کمتر شده و ارده حالت روان تری داشته باشد. ارده بلافاصله بعد از تولید قابل استفاده است اما بهتر است که حداقل چند روز کنار گذاشته شود و بعد از آن برای پخش وارد بازار شود.

روش های دسترسی به بهترین مرکز پخش عمده ارده کنجد آسیاب شده

مراکز مختلفی در زمینه پخش عمده ارده کنجد آسیاب شده فعالیت می کنند. هر کدام از این مراکز پخش ارده های تولید شده از یک برند خاص را انجام می دهند و اگر به دنبال ارده تولید شده از یک تولید کننده خاص هستید، به دنبال مرکز پخش همان تولید کننده باشید. روش های زیادی برای پیدا کردن بهترین مرکز پخش عمده ارده کنجد آسیاب شده وجود دارد که یکی از آن ها جستجو در اینترنت است.

با جستجو در سایت های اینترنتی و مشاهده محصولات تولیدی در مراکز پخش مختلف می توانید بهترین مرکز پخش این محصول را پیدا کرده و خرید خود را از آن انجام دهید. دیگر روش پیدا کردن بهترین مرکز پخش عمده این محصول، جستجو در نظرات خریداران در شبکه های اجتماعی است.

مراجعه حضوری به بازار و امتحان کردن محصولاتی که توسط مراکز پخش به فروش می رسد نیز یکی از روش هایی است که با انجام آن می توان بهترین مرکز پخش عمده ارده را پیدا کرد. البته در میان روش های مختلف، خرید اینترنتی و ارتباط اینترنتی با فروشندگان و مراکز پخش بهترین روش است. خرید اینترنتی راحت تر، سریع تر و در بسیاری از موارد ارزان تر از خرید به صورت حضوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.